image advertisement
image advertisement

 

Розділ V: М'ЯСНИКИ - ЕРА СМІТТЯ (Епічний) - Май Ван Фан - Перклад Тетяни Грицан Чонка на Українську Мову

Май Ван Фан

Перклад Тетяни Грицан Чонка на Українську Мову

 

 

  

Тетяна Грицан-Чонка, письменниця

 

 

ЕРА СМІТТЯ

(Епічний)

 

 

 

Розділ V: М'ЯСНИКИ

 

М'ясник 1

 

Він ще живий, але вогонь з пекла вже мчиться до його обличчя. Він схиляє голову, просить  вибачення, але вже занадто пізно. Кров, яка текла крізь його руки, тепер перетворюється на велику тварину, що стискає його тісно і випиває його кістковий мозок. Тварина раптово його випускає. Він спотикається і лягає обличчям на землю, перетворюючись на  останній момент, коли він сам вбив тварину: очі тварини перекручуються й стають червоними, коли його жорстко б'ють кувалдою від м'ясника. Чотири кінцівки тварини розпростерлися, тремтячи, перш ніж на них вивертають відро киплячої води, обпалюючи кожну частину її тіла. М'ясник кидає свій гострий ніж, поки не виглядають білі поклади. Голова тварини розсікається, розкладається. Тканини з плечей, ребер і копит розкладені охайно. М'ясник падає. Його безвиразні очі виступають, непорушні, коли він приймає свою муку душами тварин, що повертаються з мертвих. Це м'ясницька дошка для рубання, чесна гра. Це вільний форум, де даються справедливі суди.

 

 

М'ясник 2

       

М'ясники з безвиразними обличчями є всюди - у кухнях, садах, ринках, з картоплею на колесах, у ресторанах, на пасовищах ... Вони розповсюджують, інкубують гнів мікробів, з самого початку часів, коли люди обирали перші породи для розведення і насіння для посіву. Використовуючи засоби для стимулювання росту, вони варять і впихують токсини в фрукти, напої, їжу ... Смерть набуває форм темно-червоних соковитих шматочків яловичини, м'ясистих м'якотей великих м'яких креветок і кальмарів. Овочі та фрукти, які зберігають свіжість протягом віків, не гниють ... Ці різники крутили свої ножі там, де і коли ніхто не знає.

     

Тоді раптом чути сумні звуки похоронних труб і барабанів, що підіймаються у середмісті міста або села, супроводжуючи того, хто молодою помер, через якусь дивну небезпечну хворобу. Байдужі, безжалісні серпи кидаються десь у темряві, і під сонцем. Тут і там люди згиняються від болю, вмирають, блюють, мучаться. Хімічні речовини та експериментальні ліки затверджують трупи в їхніх трунах так, що вони ніколи не розкладаються поза мовчанням. Через багато місяців родичі беруть ножі, щоб здерти й відділити сегменти кісток, перш ніж покласти їх на відпочинок у керамічний горщик. Тим часом м'ясники сидять за столом, не помічаючи ніяких турбот. Їх черга прийде, їсітимуть отруту з провинних рук інших.

 

 

Різник  3

 

М'ясник кається перед своєю смертю. Він клянеться пожертвувати обидві свої руки музею, як свідчення своїх злочинів. Його обіцянка виконується прямо перед його гробовиною. Пара м'ясницьких рук розмочується в спеціальному розчині всередині скляної банки. Банка вибухає через кілька хвилин. Її заміняють, але знову всі банки ламаються. Нарешті, співробітники музею занурюють руки в цинковий барабан з найтовстішою обшивкою та замком. Кожної ночі охорона музею бачить, як м'ясницькі руки вилазять з вузького прорізу під кришкою бочки, здатною надавати їм форми перевертня. Руки намагаються знайти свій шлях до бюста, в центральному виставковому залі музею.

 

 

М'ясник 4

 

Різник  іноді з'являється у формі квітки. Він зачаровує вас прекрасними кольорами і ароматами. Він приводить вас в закуток, в темне місце або кудись далеко. Він каже вам, що вам треба вибрати, як саме померти. Звичайно, ви будете реагувати силою, але кінець не може бути іншим. Він витягує кілька книжок для вас, щоб ви вибрали. Ось книжка, що вчить вас не мати співчуття, як бути безчутним до всякого болю, як ліквідувати свої почуття до останнього подиху. Іншими словами, якщо ви вдихнете аромат цієї квітки, ви будете наполовину сліпим протягом всього свого життя, не здатним розпізнавати різні цінності. І ця остання книга навчить вас техніці обману своїх власних почуттів. Завтра ви занепадете, затвердієте і в душі, і в тілі, але завжди обманюватимете себе, вважаючи, що ви присвячуєте себе святим і добрим речам.

 

 

Різник 5

 

Він приходить пізно вночі, запалює лампу, штурмує моє місце. Він ривком вириває відкриту книжку з моїх рук і хапає мене за волосся, потягаючи його назад до спини, поки моє обличчя не повернеться догори, щоб він міг схилитися і докладно поглянути на мене. Потім він досліджує обкладинку книги і поступово відпускає мене. Чи є плутанина? М'ясник очевидно розшукує когось. Він дивиться на мене підозріло протягом деякого часу, потім тихо залишає. Коли він повертається із озлобленими очима і блискучим клинком, я там вже не знаходжусь. Ніч прихищає мене, допомагаючи мені бачити чітко і спостерігати за поведінкою і виразами обличчя цього зловісного ріника... Але він не може знати, де я, хоча саме зараз я дуже близько до нього.

 

 

М'ясник 6

 

Різники думок змушують нас подорожувати прямим шляхом і ніколи не повертати. Але природний світ містить безліч озер, гір і водоспадів. На Землі не може існувати абсолютно прямого шляху, що безкінечно простягається. Людська еволюція відбувається багато разів на кожному повороті, і цивілізації народжуються між відстанями людства. М'ясники знають це і чекають нас у засідці там. Вони швидко знищують тих, кого вважають таємничими, відхиленцями. Я помітив різників, без шапок,  із пронумерованими тілами, що були на прямому шляху. Впевнені собою і нерухомі, вони стоять там, як кілометрові знаки.

 

 

М'ясник 7

 

Він вже належить підземному світу. Єдиним слідом його появи у живому світі є портрет тулуба, вигравірований на його епітафії. На портреті він дивиться прямо вперед, м'які очі за окулярами, волосся зачесане на один бік. Його жилет показує тільки другий ряд гудзиків. Його кров'яні руки давно прокралися глибоко в землю. Його наймолодший син все ще тримає секретну сторінку в його заповіті, з інструкціями  -  не відкривати її перед третьою генерацією. Тоді біографія того, хто лежить у гробниці, буде вільно розповідатися нащадками в майбутньому. Тоді цивілізоване суспільство вже не матиме різників. Покоління від третього і далі передаватимуть оповідки про його добрі діла. Казатимуть, що впродовж свого життя він був співчутливою та доброчесною людиною, яка любить всі живі істоти.

 

 


Грицан-Чонка Тетяна Василівна:

 

Грицан-Чонка Тетяна Василівна — українська письменниця, живе на Закарпатті. Членкиня Національної спілки письменників України, лауреат міжнародних та Всеукраїнських премій та переможець багатьох конкурсів. Твори автора перекладені польською, японською, китайською, італійською, турецькою, грецькою, англійською, азербайджанською та іншими мовами.

 

 

  

Найкращі ландшафти України. Версія Вікіпедії (ФОТО) — Тексти.org.ua

Природний ландшафт України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BÀI KHÁC
1 2 3 
image advertisement
image advertisement

image advertisement
image advertisement
Thiết kế bởi VNPT | Quản trị